Parapety venkovní i vnitřní jsou nedílnou součástí okna. Z naší široké nabídky parapetů doporučujeme z venkovních parapetů parapety hliníkové , jejichž předností je, že oproti pozinkovým nekorodují a jsou i pevnější. K dřevěným oknům nabízíme hliníkové parapety také ve shodném tvaru a barvě s okapnicí dřevěného okna. Z vnitřních parapetů doporučujeme podle materiálů oken příslušný parapet tedy plastový a dřevěný, které jsou ve shodných barevných dekorech jako plastová a dřevěná okna a vytváří tak elegantně barevně shodnou náladu

parapety

VENKOVNÍ PARAPETY HLINÍKOVÉ
(tl.1,5 - 3 mm)

Venkovní hliníkový parapet Gutman je vyroben z taženého hliníkového profilu slitiny Al,Mg,Si, je vysoce stabilní a odolný. Povrchová úprava je provedena vypalovanou práškovou barvou a zaručuje dlouhou životnost. Parapet je díky svému složení a povrchové úpravě bezúdržbový ( netrpí korozí).

Hloubka parapetu 50 - 360 mm
Délka parapetu 6000 mm ( max.)
Provedení bílá RAL 9016, hnědá (elox) G 216, střední bronz (elox) G 214, stříbrná (elox) - přírodní hliník
Doplňky boční krytky, úhlové spojky
parapety

VENKOVNÍ PARAPETY POZINKOVANÉ
(tl.0,75-2 mm)

Venkovní pozinkovaný parapet je vyroben z ohýbaného profilu, s kvalitní povrchovou úpravou. Jeho předností jsou nízké pořizovací náklady.

Hloubka parapetu 50 - 360 mm
Délka parapetu 6000 mm ( max.)
Provedení bílá RAL 9016, hnědá 8019, přírodní pozink, barvy podle RAL za příplatek
Doplňky boční krytky, úhlové spojky
parapety

VENKOVNÍ PARAPETY Z MĚDI
(tl.0,55 mm)

Venkovní měděný parapet je vyroben z ohýbaného profilu. Je žádaný zákazníky v případě provedení svodů a okapů ze stejného materiálu. Měď oxidací získává typický nazelenalý odstín.

Hloubka parapetu 100 - 400 mm
Délka parapetu 6000 mm ( max.)
Provedení přírodní měď
Doplňky boční krytky, úhlové spojky
parapety

VNITŘNÍ PARAPETY DŘEVĚNÉ

Celodřevěné parapety vyrobené z dřeva borovice , nebo meranti jsou velmi příjemné k dřevěným oknům ze stejných dřevin. Parapety jsou ve shodné povrchové úpravě s okny a mají tloušťku 34 mm. Působí masivně a stabilně a přesně zapadají do drážky pro vnitřní parapet u dřevěného okna.

Hloubka parapetu 50 - 800 mm
Délka parapetu 3000 mm
Provedení lazury podle vzorníku barev na dřevěná okna veškeré barvy palety RAL
parapety

VNITŘNÍ PARAPETY PLASTOVÉ - KOMŮRKOVÉ

Vnitřní parapet plastový komůrkový je velmi žádaný pro výhodnou cenu a přitom vysokou estetickou hodnotu a praktické vlastnosti. Plastový parapet netrpí vlhkostí, což ocení zejména majitelé, kteří na parapety umísťují pokojové květiny. Na výběr je bohatá možnost barevného provedení ve shodných dekorech s plastovými okny.

Hloubka parapetu 150 - 400 mm
Délka parapetu 6000 mm
Provedení bílá, bílá s fólií, mramor, zlatý dub, mahagon,světlý buk, tmavý dub
Doplňky boční krytky
parapety

VNITŘNÍ PARAPETY LAMINOVANÉ

Vnitřní parapet laminovaný je určený pro vnitřní prostory do pokojového klimatu. Je vyrobený obdobně jako kuchyňské desky z vlhkuvzdorné dřevotřísky (V100, kvalita E1)potažený dekorativním laminátem (EN438 HPL vysokotlaký laminát). Nabízí nejširší barevnou škálu a tedy i možnost širokého použití.

Hloubka parapetu 150 - 800 mm
Délka parapetu 4100 mm
Provedení bílá, šedá, mramor Casablanca, mramor šedý, růžový mramor, žlutý mramor - onyx, buk, dub světlý, smrk, olše, žula, dub tmavý
Doplňky boční krytky