CELOOBVODOVÉ KOVÁNÍ

CELOOBVODOVÉ KOVÁNÍ

CELOOBVODOVÉ KOVÁNÍ

 

CELOOBVODOVÉ KOVÁNÍ

Okna jsou okována značkovým celoobvodovým kováním SIEGENIA-AUBI elegantně zapuštěným do rámu okna a s uzamykacím systémem na více bodech po obvodu okna, u oken otevíraných a sklopných se spodním bezpečnostním hříbkem proti vypáčení křídla. Je také vybaveno pojistkou proti svěšení křídla a pojistkou proti chybné manipulaci.

Celoobvodové kování umožňuje přesné a pevné dolehnutí okenního křídla do rámu uzamčením na více bodech v závislosti na velikosti okna. Oknem je možné snadno a bez námahy manipulovat, nikde nedochází ke tření mezi křídlem a rámem. Celoobvodové kování je snadno seřiditelné - okenní křídlo je možné nastavit a posunout vůči rámu v libovolném směru a případné netěsnosti tak odstranit - a nenáročné na servis a údržbu.

Čtyř polohová okenní klika umožňuje ovládání všech poloh - otevřeno, zavřeno, vyklopeno, mikroventilace - z jednoho bodu pomocí kliky. Kliku je možné vybavit dětskou pojistkou, nebo uzamykací vložkou. Zákazník si u nás může okenní i dveřní kliky vybrat z velkého množství tvarů a barev.

Bezpečnostní doplňky:

Bezpečnostní stupeň SAFE II

Ve všech čtyřech rozích drží ocelové hřibové křídlové uzávěry pevně v ocelových rámových uzávěrech. Střední zatížení potřebné k odtržení jednoho hřibového uzávěru je 1220 kg. Obvodové kování zajišťuje, že křídlo dosedá vždy správně do rámu a že rohové zabezpečení je optimálně využito. Klika s pojistným tlačítkem aretuje zavírací mechanismus a dovoluje pohyb jenom za současného stisknutí tlačítka. Tím je vyloučen pohyb otevírací mechaniky z venkovní strany.

Bezpečnostní stupeň SAFE III

SAFE II zajištěný ve čtyřech rozích + klika s pojistným tlačítkem + bezpečnostní sklo (cx 6,4)